Geriausiai tave vertina tie, kurie yra šalia tavęs.

Vladimiras Megre

Ir pas mus kelią skinasi prasminga šventė - Tarptautinė šeimos diena. Šeima yra ta mažoji valstybės ląstelė ir būtent, šeimoje formuojasi mažojo piliečio – vaiko gyvenimo pamatinės vertybės.

Šeimos šventę jau ketveri metai Kvietinių kaime Rūgpienių sodyboje švenčia gausi didelė šeima „Ryto“ globos namai. Tai sodybos šeimininkų dovana vaikams.

Mane ir LR Seimo narę Ireną Šiaulienę su šia bendruomene sieja ilgametė draugystė. Visada iš susitikimų su šia šaunia bendruomene grįžtu pakylėta dvasia. Niekas žmogui neduoda tiek stiprybės, kiek artimų žmonių sukurta meilės erdvė. Tą meilę dideliam būriui vaikų dalija visas globos namų „Rytas“ kolektyvas, pradedant nenuilstančia, trykštančia energija direktore Regina Milašiene. Ta gera aura, šeimos darna persiduoda vaikams ir tai rodo jų tarpusavio bendravimas, pagalba mažesniam ar turinčiam negalią. Apie tai kalbėjau ir sveikindama šią ypač didelę šeimą su švente. Ir dovanų įteikiau kasdienių, ko norisi visoms mergaitėms: gražių smulkmenų ir kūno priežiūros reikmenų ir berniukams taip pat. Dovanų atvežė ir ištikimieji šios bendruomenės rėmėjai.

Visiems šventės dalyviams vaikai dovanojo savo parengtą šventinį koncertą. Su džiugiu noru ir polėkiu jie tai darė. Paskui jie sportavo, žaidė ir išdykavo, ir net pėrėsi kaimiškoje pirtyje.

Iš tiesų meilės spinduliais galima išgydyti sužeistas vaikų širdis nuo patirtų nusivylimų, praradimų ir jų gyvenimą padaryti prasmingu, sukūrus aplink juos meilės erdvę.

Lilija Petraitienė
LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė
Klaipėdos savivaldybės tarybos narė

Šventės akimirkos