juokinga

Vyksta Klaipėdos m. savivaldybės tarybos finansų ir ekonomikos komiteto posėdis, pristatomas 2012 metų Klaipėdos miesto biudžeto projektas. Kyla diskusija.

– Kodėl mes planuojame biudžete pajamas iš dividendų ir būtent iš savivaldybės įmonės AB “Klaipėdos energija”? Įdomi situacija! Vartotojai, gyventojai, ūkio subjektai, taip pat ir biudžetinės įstaigos yra įsiskolinę už šilumą bendrovei. Skolos „Klaipėdos energijai“ jau šių metų sausio 1 dieną siekė 12,8 mln. litų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, bendra skola padidėjo 18 proc., - klausiu pranešėjos finansų skyriaus vedėjos Rūtos Kambaraitės.

– Kaip ir iš kur atsiranda pajamų dividendams? Gal sunkmečiu galėtume dividendų atsisakyti? Dabar iš vienos kišenės pinigus perkeliame į kitą ir kažką imituojame.

SUPER ATSAKYMAS

Aldona Spučienė, finansų ir turto departamento direktorė:

– Tai jie ( AB “Klaipėdos energija”) dujų nusiperka pigiau ir taip sutaupo tiems dividendams.

Čia jau mano kolega tarybos narys Vladimir Vlasov – energetikas - nebeišlaikė:

– Ką Jūs kalbate, jei taip visi galėtų tų dujų pigiau nusipirkti ir parsivežti, tai ar tokios kainos būtų? Aš esu energetikas ir gerai tokius dalykus išmanau.

IŠVADA : savivaldybės klerkai tarybos narius durniais laiko!

Pamąstymui: gal ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statyti visai nereikia, jei ir mus “Klaipėdos energija” išmokys kažkaip atsivežti dujų pigiau.