Zigmantas BALČYTIS (centre) apdovanotas Baltijos asamblėjos medaliu už nuopelnus stiprinant Baltijos šalių vienybę ir bendradarbiavimą. 29 - osios Baltijos asamblėjos sesijos metu, kuri vyko praėjusią savaitę Latvijos Seime, Europos Parlamentaras iš Lietuvos Zigmantas Balčytis buvo apdovanotas Baltijos asamblėjos medaliu už nuopelnus stiprinant Baltijos šalių vienybę ir bendradarbiavimą.

„Kaip ir kiekvienas įvertinimas Baltijos asamblėjos medalis man yra svarbus asmeniškai ir įkvepia naujiems darbams. Jaučiuosi pagerbtas, kad komisija pastebėjo ir įvertino mano nuoširdų indėlį, siekiant kuo intensyvesnio Baltijos šalių bendradarbiavimo ir glaudesnio visuomenės ir valstybės bendravimo,“ – po apdovanojimo sakė Zigmantas Balčytis.

Parlamentaro teigimu, greičiausiai Baltijos asamblėja įvertino jo ilgametį darbą, siekiant Baltijos šalis sujungti geležinkelio linija „Rail Baltica“.

Be Zigmanto Balčyčio Baltijos asamblėja skyrė medalį profesoriui Janis  Strandis už nuopelnus mokslui , literatūros srityje buvo apdovanotas estų poetas ir rašytojas Ene Mihkelson, Lietuvos skulptorius Antanas Žukauskas pelnė apdovanojimą už nuopelnus menui.