Socialdemokratus stebina konservatorių siūlymas politinėms partijoms pasirašyti susitarimas dėl strateginių energetikos projektų įgyvendinimo, nors dar neaišku, kada bus pateikta atnaujinta Nacionalinė energetikos strategija.

„Iki šiol A.Kubiliaus Vyriausybė neperžiūrėjo ir nepateikė, o Seimas nepatvirtino naujos  Nacionalinės energetikos strategijos, tad siūlomas pasirašyti politinis susitarimas – tai siūlymas pirkti katę maiše“, - kalbėjo Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius pirmadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje socialdemokratai išdėstė savo poziciją dėl svarbiausių strateginių energetikos projektų.

Pasak A.Butkevičiaus, socialdemokratų partija nutarė paremti referendumo dėl Visagino atominės elektrinės (AE) iniciatyvą, tačiau dvejoja dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo, ar šis projektas nėra per brangus malonumas Lietuvos gyventojams.

Socialdemokratų lyderį stebino susitarime minimi strateginiai projektai, nors nėra jokios informacijos apie tai, kokia bus reali dujų terminalo ir atominės jėgainės gaminamos produkcijos kaina. „Mes pasisakome, kad suskystintų dujų terminalas yra prioritetinis, svarbus Lietuvai. Kalbant apie tai, ir apie Visagino AE, mes vis dėlto norime sužinoti, kokia bus galutinė elektros kaina, kada jis bus pagaminta ir parduodama“, - kalbėjo A. Butkevičius.

Anot jo, jeigu valdantieji pateiks Visagino AE koncesijos sutartį be paskaičiavimų,  socialdemokratai tokio dokumento savo balsais neparems.

Socialdemokratė Birutė Vėsaitė kalbėjo, konservatorių siūlomas susitarimas labiau primena viešųjų ryšių akciją. Politikės teigimu, konservatoriai tokį susitarimą turėjo teikti kadencijos pradžioje, o iki šiol Seimo opozicija buvo per menkai informuojama apie energetinius projektus, nes konservatoriams energetinė nepriklausomybė yra virtusi religija. „Energetika neturi virsti religija. Tai turėtų būti ekonomikos dalykas. Kad iš tikrųjų netuštintų energijos ištekliai Lietuvos žmonių piniginės. Mes visą energetiką matome šitaip. O nesimeldžiame kažkokiam nepriklausomybės dievui. Nes nepriklausomybės energetikoje nėra“, - sakė B.Vėsaitė.

Seimo LSDP frakcijos narį Rimantą Sinkevičių stebino Energetikos ministro neryžtingumas.  „Energetikos ministras du kartus teikė strategiją. Ir du kartus pats atsiėmė“, - sakė R.Sinkevičius. Jo teigimu, labai svarbu peržiūrėti energetikos strategiją, nes situacija pasaulyje per pastaruosius metus kardinaliai pasikeitė.

Seimo LSDP frakcijos atstovė spaudai Auksė Kontrimienė