Algirdas BUTKEVIČIUS Statistikos departamentas paskelbė, kad  trečiojo ketvirčio šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) per metus padidėjo 0,6 proc., o lyginant su antruoju šių metų ketvirčiu – 6,7 proc. Premjeras Andrius Kubilius pareiškė, jog pasiteisino jo Vyriausybės politika. Tačiau Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius sako, jog rodikliai neleidžia šokinėti iš džiaugsmo.

„Eiliniam šalies žmogui nerūpi BVP skaičiai. Vieniems nedarbas, o kitiems sudėtingas iššūkis, kaip pragyventi iš 600 litų, yra patys geriausi įrodymai, kad situacija šalyje dar nesikeičia“, – mano LSDP frakcijos seniūnas.

Anot Seimo opozicijos lyderio, siekiant objektyviai įvertinti ekonominės situacijos pokyčius bei atlikti palyginamąją su kitomis šalimis analizę, praktikoje priimta naudoti rodiklių pokyčius pašalinus sezono ir darbo dienų įtaką. Pavyzdžiui, Statistikos departamentas Europos statistikos tarnybai teikia makroekonominę Lietuvos statistiką (BVP, pramonės, mažmeninės prekybos ir kt.), pašalinus sezono ir darbo dienų įtaką. Taigi nepašalinę sezoninių pokyčių konservatoriai didžiuojasi BVP rodikliais.

„Tačiau įvertinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką trečiąjį šių metų ketvirtį bendrasis vidaus produktas, palyginus su 2009 m. trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 0,3 proc., o palyginus su antruoju – tik 0,1 proc. Tai reiškia, kad per ketvirtį BVP neaugo, o metų augimas simbolinis“, – teigia Algirdas Butkevičius.

Anot Seimo opozicijos lyderio, opozicija džiaugtųsi, jei rezultatai būtų geresni, tačiau realybė yra ir bus kitokia, kol Vyriausybė nesiims konkrečių priemonių padėčiai gerinti.

„Nedarbo statistika rodo, kad antrąjį šių metų ketvirtį nedarbo lygis šalyje buvo 18,3 procento, arba 0,2 procentinio punkto didesnis nei pirmąjį ketvirtį. Antrąjį 2010 m. ketvirtį lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu – nedarbo lygis išaugo 1,3 karto. Finansų ministerijos duomenimis, vartojimas per šiuo metus gerokai sumažėjo, o kitąmet prognozuojamas simbolinis augimas – tik 0,8 proc. Ar konservatorių vykdoma politika pasiteisino? – Gal ir taip, jei Vyriausybės siekis buvo numarinti verslą ir priversti emigruoti daugybę žmonių, praradusių darbą tėvynėje“, – sako A.Butkevičius.