Algirdas BUTKEVIČIUS Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius mano, kad pasiūlymas didinti minimalų atlyginimą iki tūkstančio litų duotų teigiamų rezultatų tiek eiliniams darbuotojam, tiek patiems verslininkams.

„Visi puikiai supranta, kad išgyventi iš kiek daugiau nei 600 litų – būtent tokią sumą į rankas gauna minimaliai uždirbantys žmonės – yra beveik neįmanoma, kai Lietuvoje viskas tik brangsta. Tad minimalaus darbo užmokesčio pakėlimas iki 1000  litų duotų teigiamų rezultatų tiek darbuotojams, tiek darbdaviams, o konkrečiau, verslininkams. Daugiau uždirbantys žmonės galėtų sau leisti daugiau pirkti prekių ar paslaugų, taigi padidėtų vartojimas – o to reikia mūsų šalies verslininkams. Padidėtų įmonių, kurios orientuotos į vidaus rinką, gamyba“, – sako A.Butkevičius.

Anot Seimo opozicijos lyderio, šiek tiek padidėtų įmokos į biudžetus, ypač savivaldybių.  Be to, žmonės būtų labiau suinteresuoti dirbti, o ne gauti socialines išmokas būdami bedarbiais. Reikėtų mažiau kompensacijų bei socialinių išmokų.

„Padidėjus minimaliam atlyginimui, pagerėtų ir konkurencija tarp pačių verslininkų. Juk didžioji dalis jų atlygį už darbą moka sąžiningai, o kita dalis primoka vokeliuose – tokia konkurencija, švelniai tariant, nesąžininga. Jei minimalus atlyginimas siektų 1000 litų, tie 200 litų, kuriuos verslininkas įdeda į vokelį, būtų ištraukti iš šešėlio, taigi verslininkai konkuruotų sąžiningiau“, – mano A.Butkevičius.